‘Yeni Nesil Davranışçı Terapiler’ Atölyesi 14-15 Eylül’de Gerçekleşecek

PSİART Eğitim programı atölye çalışmalarıyla psikoloji/pdr  lisans öğrencilerinin akademik gelişimlerine destek olmaya devam ediyor. (Bugüne kadar klinik, bilişsel, sosyal ve gelişim psikoloji alanlarında gerçekleştirdiğimiz atölyelerimizi linkten inceleyebilirsiniz. http://www.psiart.org/psikolojiatolyeleri2018/)

Lisans eğitimi sırasında Pavlov’un ve Skinner’in meşhur öğrenme deneyleriyle birlikte duyduğumuz davranışçılık, günümüzde üçüncü dalga psikoterapiler olarak karşımıza çıkmaktadır. Son yıllarda öğrenme teorisine artan ilgi ile beraber temel davranış ilkeleri klinik uygulamalarda önemli bir konuma sahip olmuştur. PSİART olarak davranışçılığın mindfulness, kabul gibi öne çıkan uygulamalarını yeni nesil davranışçılık yöntemlerinin teorik zemininin ve pratik uygulamalarının Uzman Psikiyatrist Dr. Hüseyin Şehid Burhan ile değerlendirileceği bir atölye çalışması hazırladık. ‘Yeni Nesil Davranışçı Terapiler’ başlığıyla düzenlenecek atölye 9.00-15.00 saatleri arasında Altunizade Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.

Program; ücretsiz olup, öncelikli olarak psikoloji ve pdr bölümlerinde okuyan 3.ve 4.sınıf öğrencilerinin katılımına açıktır ve kontenjanla sınırlıdır.

‘Yeni Nesil Davranışçı Terapiler’ atölyesine kayıt olmak için tıklayınız. 

 

Dr. Hüseyin Şehit Burhan

Dr. Hüseyin Şehid Burhan, 2012 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Psikiyatri uzmanlık eğitimini Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde 2018 yılında tamamladı. Şu an Karaman Devlet Hastanesi’nde uzman psikiyatrist olarak görev yapmaktadır.

Daha çok psikoz, anksiyete bozuklukları, OKB, depresyon üzerinde çalışmaktadır. Üçüncü dalga davranışçı psikoterapiler ile ilgilenmekte ve Kabul ve Kararlılık Terapisi (Acceptance and Commitment Therapy-ACT) ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği (BDT) üyesi, Bağlamsal Bilimler Psikoterapi Derneği yönetim kurulu üyesi ve Association for Contextual Behavioral Science (ACBS) Türkiye Chapter’ı yönetim kurulu üyesidir. Yurt içi ve yurt dışı kongrelere konuşmacı olarak katılmış ve yurt içinde kongre organizasyonunda görev almıştır.

 

 Bir cevap yazın