Sosyal Kimlik ve Liderlik Atölyesi 19 Temmuz’da Başlıyor!

İnsanlar  yaşantılarının büyük bir bölümünde grup içi ve gruplar arası etkileşimler oluşturur. Sosyal psikoloji bağlamında insanların bu etkileşimleri her zaman odak noktasında olup, insanların grup içi davranışları ve özellikle de liderlik bağlamındaki tutumları onların yaşantılarında kendilerini tanımalarında önemli bir role sahip olmuştur.

PSİART Yaz Çalışmaları serimizin ikinci atölyesinde Dr. Mediha Ömür Hocamızla ‘Sosyal Kimlik ve Liderlik’ atölyemizde; insanların sosyal yaşamlarında dahil oldukları grup üyeliklerinin ortak amaçlar doğrultusunda mobilize olmaları, bir kimliği paylaşmaları  liderlerin hangi özelliklerinin ve davranışlarının onları lider yaptığı ve etkili kıldığı gibi sorulara yanıt vermeye çalışan çeşitli modelleri sunmayı ve bu modellerden sosyal kimlik yaklaşımı üzerine odaklanmayı amaçlanmaktadır. Bu şekilde gerek örgütsel ortamlarda gerekse de siyasal hayatta gözlemlenen çeşitli lider özelliklerini sosyal psikoloji perspektifinden inceleyeceğiz.

19  ve 21 Temmuz günlerinde 14.30 ’da başlayacak atölye çalışması 2 oturum şeklinde düzenlenecek ve psikoloji lisans ve lisanüstü öğrencilerinin katılımına açıktır.

Programa sınırlı sayıda katılımcı dahil edilecektir.

Programa kayıt olmak için tıklayınız. 

 

Sosyal Kimlik ve Liderlik Atölyesi

  1. Oturum: Giriş

-Örgütlerde liderlik ve sosyal liderlik

  1. Oturum:

-Liderlik yaklaşımları

-Liderliğe sosyal kimlik yaklaşımı

 

Dr. Mediha ÖMÜR

Lisans eğitimini  2007 yılında Uludağ Üniversitesi psikoloji bölümünde tamamlayan Mediha Ömür, 2018 yılında Ankara Üniversitesi’nde sosyal psikoloji alanında doktorasını tamamlamıştır. Hasan Kalyoncu Üniversitesi psikoloji bölümünde Psikolojiye Giriş, Liderlik Psikolojisi ve Siyaset Psikoloji dersleri vermektedir.Bir cevap yazın