Psikoloji Buluşmaları-13 Prof.Dr. Zeynep Aycan’ın Katılımıyla 04.04.2021 Pazar Akşamı Gerçekleşecek!

 

Psikoloji Öğrencileri Araştırma ve Eğitim Topluluğu PSİART, psikoloji öğrencilerini psikoloji alanının değerli ve öncü isimleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Bugüne kadar Prof.Dr. Kemal Sayar, Prof.Dr. Michael Ungar, Dr. Radhika Santanam, Prof. Dr. Hakan Türkçapar, Dr. David Denborough, Reyhana Seedat, Doç. Dr. Robyn Walser   ve Doç. Dr. Louise McHugh ve Emmy van Deurzen gibi değerli isimlerin katılımıyla gerçekleşen Psikoloji Buluşmaları serisinin on üçüncü programında Prof. Dr. Zeynep Aycan’ın katılımıyla gerçekleşecek.

 

“Yeni Nesil Liderlik: Güç Kültürünü Güçlendirme Kültürüne Dönüştürmek” başlığıyla gerçekleşecek program 04.04.2021 Pazar akşamı saat 19.30’da Zoom ve Youtube üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirilecektir.

 Programımız ücretsiz olup, Psikoloji, Psikolojik Danışman ve Rehberlik bölümlerinin lisans öğrencileri ve bu alanlarda lisansüstü çalışmalarda bulunan kişilerin katılımına açıktır.

 Programımıza kayıt olmak için linki tıklayabilirsiniz.

https://forms.gle/YJzBVfJ3GFiAvnrYA

ZEYNEP AYCAN Kimdir?

1969 doğumlu olan Zeynep Aycan, Boğaziçi Üniversitesi’nde psikoloji lisans ve sosyal psikoloji yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Aycan doktora ve doktora sonrası çalışmalarına sırasıyla Kanada’daki Queen’s Üniversitesi ve McGill Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde devam etmiştir. 1997 yılından beri Koç Üniversitesi Psikoloji ve İşletme bölümlerinde öğretim üyeliğine devam etmektedir. 2009-2018 yılları arasında Koç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nün direktörlüğünü yapmıştır. Zeynep Aycan konuk araştırmacı ve öğretim üyesi olarak Harvard, Aston, Oxford, Bordeaux, Tartu ve Renmin üniversitelerine davet edilmiştir. Kültürlerarası yönetim üzerine uzmanlaşmış Aycan’ın çalışmaları kültürün liderlik, insan kaynakları yönetimi ve kariyer gelişimi gibi süreçlere etkisi üzerine odaklamaktadır. Aycan’ın yayınlanmış beş kitabı ve seksenin üzerinde makalesi bulunmaktadır. Çalışmaları birçok uluslararası dergide yayınlanmıştır.  Aycan Lider Olma Kaygısı (LOK), Babacan Liderlik Ölçeği (PLQ), Kültür Uyum Ölçeği (MCF), Kadın yöneticilere Karşı Tutum Ölçeği (ATWoM), Yabancı Yöneticilere Yönelik Tutumlar Ölçeği(ATEX), Engellilerin Çalışmasına Yönelik Tutum Ölçeği (EÇYÖT) olmak üzere altı tane ölçek geliştirmiştir. İş-Aile Dengesi, Sosyal Normlar Sıkılık-Gevşeklik Ölçeği, Sosyal Sorun Çözme Envanterinin Türkçe’ye Uyarlanması olmak üzerede üç tane ölçeği de Türkçeye kazandırmıştır. Zeynep Aycan ulusal ve uluslararası pek çok ödül sahibidir. Bu ödüllerden bazıları TÜBİTAK Bilim Ödülü, American Psychological Association Ursula Gielens Ödülü, World Economic Forum Üstün Başarılı Genç Akademisyen Ödülü’dür.Bir cevap yazın