PSİKOLOJİ 101 DERSLERİ BAŞLIYOR!

2019 bahar döneminde Psikoloji ve PDR bölümlerinde okuyan lisans öğrencilerinin, bölümümüzün alt alanlarını daha iyi tanımalarını destek olmak amacıyla Psikoloji Giriş (PSY 101) Dersleri başlığında bir program dizisi hazırladık. Altı oturumdan oluşacak program serisinde her hafta psikoloji bölümünün bir başlığını ele alacağız. 13.03.2019  Çarşamba akşamı ‘Psikoloji Nedir?’ başlığıyla başlayacak derslerde Gelişim Psikolojisi, Klinik Psikoloji, Sosyal Psikoloji, Endüstri Psikolojisi ve Bilişsel Psikoloji başlıklarında hocalarımız paylaşımlarda bulunacaklardır. Prof.Dr. Gülden Güvenç, Dr. Reyyan Bilge, Dr. Bülent Kılıç, Araş. Gör. Beliz Canlı, Araş. Gör. Yasemin Camcı ve Kli. Psk. Taha Burak Toprak Psikolojiye Giriş Dersleri’nde yer alacaklar.

Psikolojiye Giriş Dersleri’nin başvuruları, 27.02.2019 tarihinde başlayacak ve 10.03.2019 tarihine kadar online form üzerinden alınacaktır.

Dersler aşağıda yer alan tarihlerde İstanbul Sebahattin Zaim Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi Konferans Salonu’nda 18-20 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

PSİKOLOJİYE GİRİŞ DERSLERİ’ne kayıt olmak için tıklayınız.  

Program hakkında sık sorulan sorulara bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Psikolojiye Giriş Dersleri Programı: 

13 Mart 2019 Çarşamba- Psikoloji Nedir

Prof. Dr. Gülden Güvenç, Işık Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı

20 Mart 2019 Çarşamba- Gelişim Psikolojisi

Beliz Canlı, Medeniyet Üniversitesi Araştırma Görevlisi

22 Mart 2019 Cuma- Klinik Psikoloji

Taha Burak Toprak, Uzman Klinik Psikolog

27 Mart 2019 Çarşamba- Sosyal Psikoloji

Yasemin Camcı, Medeniyet Üniversitesi Araştırma Görevlisi

29 Mart 2019 Cuma- Endüstri Psikolojisi

Dr. Bülent Kılıç, Koç Üniversitesi Öğretim Görevlisi

5 Nisan 2019 Cuma- Bilişsel Psikoloji

Dr. Reyyan Bilge, Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı

  

Prof. Dr. F. Gülden Güvenç / PSİKOLOJİ NEDİR?

Gülden Güvenç, 1972 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olduktan sonra Sosyal Psikoloji alanındaki yüksek lisans ve doktorasını da Hacettepe Üniversitesi’nde tamamladı. 2009 yılında profesör olarak Işık Üniversitesi bünyasine katıldı.. Burada Psikolojiye Giriş, Gelişim psikolojisi, Sosyal Psikoloji dersleri vermeye başladı. Türk Psikologlar Derneği’nde komisyon üyeliği ve Işık Üniversitesi’nde bölüm başkanlığı görevleri halen devam etmektedir.

Ar. Gör. Beliz Canlı / GELİŞİM PSİKOLOJİSİ

Beliz Canlı 2015 yılında İstanbul Şehir Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Ardından Gelişim Psikolojisi Yüksek Lisansını Özyeğin Üniversitesinde tamamladı. 2018 yılından itibaren Boğaziçi Üniversitesinde doktora çalışmalarını sürdürmektedir. Erken çocukluk dönemi gelişimi, ebeveyn çocuk ilişkisi, sosyoduygusal gelişim, davranışsal problemler tutumları gibi konular üzerinde çalışmaktadır. Şu anda İstanbul Medeniyet Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak görev almaktadır.

Uzm. Klinik. Psk. Taha Burak Toprak / KLİNİK PSİKOLOJİ

İstanbul Üniversitesinde Sosyoloji ve Psikoloji lisans öğrenimi gördü; aynı üniversitede Sosyoloji Yüksek Lisans Programını ve ardından Okan Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nı tamamladı. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ruh Salığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Psikoloji Ünitesi’nde psikolog olarak çalışmaya başladı. Birçok kurumda danışman ve eğitimci olarak görev yaptı. Rorschach, MMPI, Nöropsikolojik Değerlendirme, Psikanaliz, Bilişsel Davranışçı Terapi, Varoluşçu Terapi, Sistemik Aile Terapisi eğitimleri aldı.  Cerrahpaşa Psikoloji Ünitesindeki psikoterapi çalışmalarında özellikle OKB hastalarına yoğunlaştı. 2017 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi Klinik Psikoloji bölümünde başladığı doktora öğrenimine halen devam etmekte ve  Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Psikoloji Ünitesi’nde; uzman klinik psikolog ve psikoterapist olarak çalışmaktadır.

Arş. Gör. Yasemin Camcı/ SOSYAL PSİKOLOJİ

Yasemin Camcı lisans eğitimini Yakın Doğu Üniversitesi’nde 2008 yılında tamamladı. 2015 yılında yüksek lisans derecesi aldı. Doktora çalışmalarına aynı üniversitede devam etmekte olup İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır. Camcı, PSİART Eğitim Programı(PEP) kapsamında bugüne değin “Sosyal Psikoloji’nin Dünü, Bugünü ve Yarını”, “Sosyal Psikoloji Atölyesi” ve “Edebiyatta Sosyal Psikoloji Olgularını Okuma Atölyesi” dersleri ile kıymetli katkılarda bulunmuştur. 2018 – 2019 akademik yılı bahar döneminde ise PSİART Eğitim Programı Psikoloji Dersleri 101’de “Sosyal Psikoloji 101” dersi ile Sosyal Psikoloji nedir, çalışma alanları ve bir Psikoloji alt alanı olarak Sosyal Psikoloji’nin önemi gibi konular dahilinde bizlerle buluşacaktır.

Dr. Bülent Kılıç/ ENDÜSTRİ PSİKOLOJİSİ

1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Lisans, 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Yüksek Lisans 2006 yılında da Marmara Üniversitesinde İngilizce İşletme Örgütsel Davranış Doktora öğrenimini tamamladı. 1998-2001 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde araştırma görevlisi olarak, 2001-2010 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik Bölümünde öğretim üyesi olarak çalıştı. 2007 yılında İsrail’de Gestalt Coaching sertifikası almıştır. Birçok kuruluşta liderlik ve yönetim becerileri, ilişki yönetimi ve iletişim, zaman yönetimi, stres yönetimi, problem çözme ve yaratıcılık, eğitici eğitimi konularında eğitim vermiştir. Eylül 2010’dan itibaren Koç Üniversitesi’nde bünyasindedir ve aynı zamanda eğitim danışmanı olarak da çalışmaktadır.

 Dr. Reyyan Bilge/ BİLİŞSEL PSİKOLOJİ

Reyyan Bilge, 2002 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu. Ardından yüksek lisans ve doktorasını Tufts Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladı. Doktora sonrası araştırmalarına Tufts Üniversitesi Spatial Cognition Laboratuvarı’nda devam etti. Sonrasında Worcester Polytechnic Institute (WPI)’da Psikoloji Bilimine Giriş, Cognitive Psikoloji ve Sosyal Psikoloji gibi çeşitli dersler verdi.  2014 yılında Şehir Üniversitesi’de görev yapmaya başladı. Mekansal bilişsel psikoloji (spatial cognition) ve bu becerileri ölçen testlerdeki kişisel farklılıklar üzerinde çalışmaktadır. Bunun yanısıra algı, hafıza, problem çözme, ve dil kullanımı gibi bilişsel süreçlerle ilgileniyor. Halen Psikoloji bölüm başkanı olarak Şehir Üniversitesi kadrosundadır.

 1 Yorum

  • Eyüp Can Bozkurt

    Merhaba, ben Eyüp Can Bozkurt Işık Üniversitesinde okuyorum. Psikolojiye giriş dersleri için başvuru yapmıştım lâkin olumlu veya olumsuz bir geri dönüş emaili alamadım. Acaba bu konuşa bana yardımcı olabilir misiniz?

Bir cevap yazın