Psikoloji Buluşmaları-10 Gençlik, İşsizlik ve Psikoloji: “Psikoloji Lisansı Nasıl Okunmalıdır?”Psikoloji Buluşmaları-10 Gençlik, İşsizlik ve Psikoloji: “Psikoloji Lisansı Nasıl Okunmalıdır?”

psi10
PSİART

Psikoloji Öğrencileri Araştırma ve Eğitim Topluluğu PSİART, psikoloji öğrencilerini alanının değerli ve öncü isimleriyle buluşturmaya devam ediyor. Psikoloji Buluşmaları serisinin onuncu programı Prof.Dr.Nebi Sümer’in katılımıyla gerçekleşti.

‘‘Gençlik, İşsizlik ve Psikoloji: Psikoloji Lisansı Nasıl Okunmalıdır?” başlığıyla 27.09.2019 akşamı Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa gösterdiğiniz yoğun ilgiye teşekkür ederiz.

 

Prof. Dr. Nebi Sümer Kimdir? 

Prof. Dr. Nebi Sümer, ODTÜ Psikoloji Bölümü’nde lisans, Hacettepe Üniversitesi’nde Gelişim Psikoloji alanında yüksek lisans ve ABD, Kansas State Üniversitesi’nde sosyal psikoloji alanında doktora yapmıştır. Ankara Üniversitesi ve ODTÜ Psikoloji bölümlerinde görev yaptıktan sonra halen Sabancı Üniversitesi Sanat ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nde çalışmaktadır. Nebi Sümer’in temel araştırma alanları (1) yaşam boyu bağlanma dinamikleri ve ebeveyn davranışları, (2) ulaşım ve trafik psikolojisi, (3) psikolojik ölçüm, (4) işsizliğin ve iş güvencesizliğinin etkileri ve (5) psikoloji eğitimi/öğretimi konularını kapsamaktadır. Bu konularda geniş çaplı ulusal ve uluslararası araştırmalar yürütmüş ve çok sayıda bilimsel makaleler, kitap bölümleri ve kitaplar yayınlamıştır. Bilim Akademisi Derneği üyesidir ( Detaylı bilgi için  http://www.nebisumer.com adresini ziyaret edebilirsiniz.)

2 yorum

Bir cevap yazın