PSİART’ı Tanıyın

kışokulu3

2015 yılında psikoloji lisans eğitimlerine yeni başlayan bir grup öğrencinin; “Akademik gelişimimizi nasıl daha da ileri noktalara taşıyabiliriz?”, “Bölümümüze dair temel tartışma ve yenilikleri nasıl ele alabiliriz?”, “ Farklı üniversitelerde eğitim alan arkadaşlarımızla nasıl bilgi alışverişinde bulunabiliriz?” gibi soruların etrafında ortak cevaplar bulmasıyla başladı Psikoloji Öğrencileri Araştırma ve Eğitim Topluluğu PSİART’ın hikayesi.

 

PSİART çalışmalarının temelini;  Psikoloji ve PDR lisans  bölümlerinde okuyan ve lisansüstü eğitimlerine devam eden öğrencilerin akademik gelişimlerine destek olmak, lisans derslerinin dışında öğrencilerin psikoloji bilimine dair farklı bakış açıları kazanmalarına olanak sağlamak, psikoloji öğrencileri arasında iletişim ağları kurulmasına imkan sağlamak oluşturmaktadır.

Kâr amacı gütmeyen, bağımsız ve sivil bir öğrenci topluluğu olan PSİART, Psikoloji biliminin tüm alanlarını kapsayan geniş bir yelpazede gönüllü bir ekibin çaba ve gayretiyle çalışmalarını yürütmektedir.

2015'ten Bu Yana

PSİART olarak kurulduğumuz günden bu yana Psikoloji ve Pdr öğrencilerinin akademik gelişimlerine, faaliyetlerimizle destek olmaya devam ediyoruz.

0

Psikoloji Buluşması

0

Etkinlik

0

Konuşmacı

0

Katılımcı

GAYEMİZ

PSİART olarak tüm çalışma ve faaliyetlerimizde;

·       Psikoloji ve PDR bölümlerinde öğrenim gören öğrencilerin nitelikli bir şekilde eğitimlerini tamamlamalarına destek olmayı,
·       Ruh sağlığı alanında çalışmalar yapacak yetkin uzmanların yetişmesine imkan sağlamayı,
·       Psikoloji biliminin tüm alanlarında çalışmalar ortaya koymayı,
·       Lisans derslerinin dışında öğrencilerin Psikoloji bilimine dair farklı bakış açıları kazanmalarına olanak sağlamayı,
·       Psikoloji alanında araştırmalar yapacak bilim insanlarının yetişmesine zemin üretmeyi,

Üstümüze vazife olarak edindik.

Yönetim Kurulu

2020-2022 PSİART Yönetim Kurulu Üyeleri