3.PSİKOLOJİ KIŞ OKULU GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

PSİART’ın her yıl güz ve bahar dönemleri arasında düzenlediği Psikoloji Kış Okulu’nun üçüncüsü 03.02.2018 Cumartesi günü Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde 600’ün üzerinde psikoloji öğrencisinin katılımıyla gerçekleşti.

PSİART ekibi adına programın açılış konuşmasını PSİART Başkanı Melih Kahramanlar gerçekleştirdi. Kahramanlar konuşmasında “bağımsız ve sivil bir öğrenci çalışması olan PSİART’ın her kademesinde farklı üniversitelerde ve sınıflarda okuyan psikoloji lisans öğrencilerinin görev aldığını” ifade ederek PSİART’ın kuruluşundan bugüne değin gerçekleştirdiği çalışmaları ve önümüzdeki dönemler için planlanan faaliyetleri dinleyicilerle paylaştı.

Programın ikinci açılış konuşmasını gerçekleştiren  Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Üsküdar Belediyesi olarak PSİART’ın faaliyetlerine ev sahipliği yapmaktan dolayı mutlu olduğunu ifade edip, programın verimli  geçmesini dileyerek sözlerini tamamladı.

Bakırköy Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden Dr. Fatih Yavuz’un ‘psikoloji biliminin ve psikoterapilerin bilimselliği’ başlıklı konuşmasıyla başlayan 3.Psikoloji Kış Okulu’nda;  Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden Prof. Dr. Şener Büyüköztürk ‘psikolojide araştırma yöntemleri ve dizaynları’, Özyeğin Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Selenga Gürmen ‘romantik ilişkiler’, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Prof. Dr. A. Tamer Aker ‘travma çalışmaları’, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nihat Erdoğmuş ‘endüstriyel/örgütsel psikolojide kariyer olanakları’ ve İbn Haldun Üniversitesi’nden Yrd. Doç. Dr. Duygu Dinçer ‘sosyal psikolojide güncel çalışmalar’ başlıklı konuşmalarıyla bilgi paylaşımlarında bulundular.

4 oturumda gerçekleştirilen 3.Psikoloji Kış Okulu, katılımcıların soru ve katkılarıyla etkileşimli bir şekilde gerçekleştirildi.

Farklı program ve etkinliklerimizde görüşmek dileğiyle.

 Bir cevap yazın